Biuro prasowe

BIZNES 2021-01-26

SoftBlue opublikowało Memorandum Informacyjne

Notowana na NewConnect spółka z sektora IT – SoftBlue SA – rozpoczyna publiczną emisję akcji. Podwyższenie kapitału zakładowego firmy nastąpi w drodze emisji nie więcej niż 46 801 250 akcji na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Nawet 100 faktur mniej wystawiają miesięcznie firmy z sektora MŚP

Ponad 1/3 firm wystawia miesięcznie mniej faktur niż przed pandemią. Główne przyczyny zmniejszonej liczby faktur w obiegu to przede wszystkim: słabszy popyt na produkty i usługi, ograniczenia w działalności kontrahentów i problemy finansowe klientów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Rekordowa skala niewypłacalności firm w Polsce

Po najgorszym roku w historii niewypłacalności polskich firm przyjdzie kolejny – w 2021 firmy nie dostaną kolejnej tak dużej „szczepionki” z budżetu
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Future Collars z finansowaniem ponad 5 mln PLN na rozwój edukacji online

Future Collars, nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online, pozyskała 5 mln PLN od funduszy VC. Finansowanie umożliwi firmie dalszy rozwój oferty usług konsumenckich i biznesowych oraz kontynuowanie misji demokratyzacji dostępu do nauki i pracy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Barbora uruchomiła sprzedaż online w Warszawie

Barbora, lider sklepów spożywczych online w krajach bałtyckich, rozpoczęła sprzedaż internetową w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Polskie startupy powalczą o finał Glovo Extreme Tech Challenge

Dwa startupy z Polski wywalczyły miejsce w konkursie Extreme Tech Challenge, którego regionalną edycję sygnuje Glovo. 27 stycznia powalczą o prestiżowe zwycięstwo z konkurencją z całej Europy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

e-point realizuje program kompleksowych badań UX dla Banku Pekao

Od czerwca 2020 roku spółka e-point SA realizuje 2-letni program badań jakościowych oraz eksperckich audytów UX dla procesów obsługowych i sprzedażowych dostępnych w kanałach elektronicznych Banku Pekao.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Karolina Lopata dołącza do Fantasyexpo

Do agencji gamingowej Fantasyexpo dołącza Karolina Lopata, która stanie na czele nowo powstałego działu jako Creative & Strategy Manager.
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Nowe biuro Vorwerk Polska w Poznaniu

Firma Vorwerk Polska, zajmująca się sprzedażą wysokiej jakości sprzętu gospodarstwa domowego, otwiera w kompleksie Giant Office w Poznaniu kolejne biuro regionalne w Polsce. Przy wyborze nowych przestrzeni biurowych dystrybutorowi doradzała firma Walter Herz
czytaj więcej
BIZNES 2021-01-26

Miejska elektrownia słoneczna w Poznaniu oddana do użytku

Poznań to kolejne miasto w Polsce, w którym uruchomiona została miejska elektrownia słoneczna. Instalację składającą się z 496 paneli fotowoltaicznych dostarczonych przez IBC SOLAR Polska umieszczono na dachach 17-piętrowych bloków PSM Winogrady.
czytaj więcej