Biuro prasowe

BIZNES 2021-10-15

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ - konkurs dla dziennikarzy polonijnych

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ogłasza konkurs dla dziennikarzy polonijnych, realizowany w ramach 3. edycji kampanii #KtoTyJesteś. Zadaniem uczestników jest stworzenie materiału, promującego naukę języka polskiego wśród rodziców i młodzieży mieszkających za granicą.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Odpowiedzialność ekologiczna Polaków, czyli jak dbamy o tereny zielone

Coraz większa świadomość Polaków w obszarze aktywności proekologicznych ma istotny wpływ na zachowania konsumpcyjne całego społeczeństwa.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

3. edycja kampanii #KTOTYJESTEŚ „Język polski otwiera”

Dlaczego warto uczyć się i pielęgnować znajomość języka polskiego? Jakie możliwości przed młodymi ludźmi otwiera dwujęzyczność? To tematy przewodnie 3. edycji kampanii społecznej #KtoTyJesteś, organizowanej przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Akademia SEGRO przybliża licealistom branżę magazynową

Finał projektu Akademia SEGRO organizowanego przez firmę SEGRO, dewelopera, zarządcę i właściciela powierzchni produkcyjno-magazynowych i Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”, odbył się 12 października w SEGRO Logistics Park Stryków.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Dzięki e-fakturom setki tysięcy segregatorów trafi do potrzebujących

W Polsce wystawia się nawet 1,5 miliarda papierowych faktur rocznie.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Arkadiusz Grądkowski mianowany Prezesem Izby POLMED

Na Walnym Zgromadzeniu członków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED zapadła decyzja o zmianie Statutu organizacji, w wyniku której Arkadiusz Grądkowski, pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego, został mianowany Prezesem Izby.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

25% firm zwiększyła w trakcie pandemii inwestycje w nowe technologie

Jak wskazuje najnowsza 3 edycja badania „Leasing Index” zrealizowanego przez Santander Leasing wśród firm, które zdecydowały się po wybuchu pandemii w 2020r. na zwiększenie zakresu rozwiązań IT.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Powstała nowa marka naturalnych wyrobów w 100% z mięsa gęsi – Złota Gęś

Złota Gęś to nowa marka premium na polskim rynku spożywczym. Wyroby w 100% składają się z mięsa gęsi, bez ulepszaczy smaku i konserwantów. Celem rzemieślników, którzy wytwarzają produkty Złotej Gęsi jest dostarczanie takich wędlin, jakie sami chcieliby jeść.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Polskie przedsiębiorstwa u progu dekarbonizacji. Niemal połowa “w powijakach”

Przepisy tzw. dyrektywy MCP sprawiają, że polskie firmy produkcyjne stają w obliczu istotnych zmian. Jak są do niej przygotowane? Wg badania Keralla dla Duon niemal 1/3 jest na początku ścieżki, a zaledwie 15,4% wdraża zmiany.
czytaj więcej
BIZNES 2021-10-15

Ponad 3300 osób żąda od Ministra Adamczyka lepszej ochrony wody!

Przedstawiciele organizacji społecznych przekazali wczoraj petycję skierowaną do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Przemysława Dacy, prezesa Wód Polskich. Apelują w niej o lepszą ochronę wód w dorzeczu Odry zgodną z celami europejskiej Ramowej Dyrektywy Wodnej.
czytaj więcej