Biuro prasowe

BIZNES 2022-06-24

MOXO HOUSE z pozwoleniem na użytkowanie

MOXO HOUSE, pierwsza inwestycja GH Development w Polsce otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja na warszawskim Mokotowie jest pierwszym projektem belgijskiego dewelopera w Warszawie i w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Kobieta w inżynierii? 3 kluczowe fakty

Jak wskazuje raport Kobiety w „męskich” zawodach, aż 10% studentek usłyszało, że studia techniczne nie są dla kobiet. Tymczasem na uczelniach ścisłych studiuje 37% kobiet. Przyglądamy się przyszłościowym kierunkom edukacji.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Co dalej z luką kadrową w branży IT?

Coraz mocniej słychać głosy, że niewystarczająca liczba programistów staje się istotną barierą rozwoju tego sektora. Jak podaje Software Development Association Poland (SoDA) luka kadrowa w samej Polsce sięga już nawet 300-350 tys. osób i stale rośnie.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

AkzoNobel przejmuje produkcję farb i lakierów od Kansai Paint w Afryce

Poprzez zawarcie umowy z Kansai Paint w sprawie przejęcia jego produkcji farb i lakierów w Afryce, AkzoNobel jeszcze bardziej wzmocni swoją obecność w regionie. Sfinalizowanie transakcji, która wymaga zgód stosownych organów regulacyjnych, przewidywane jest na rok 2023.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Kompleksowa renowacja elewacji „przemyskiej Jasnej Góry” z zastosowaniem system

W 2021 roku w zespole klasztornym Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - nazywanym również „przemyską Jasną Górą” - przeprowadzono prace renowacyjne w ramach projektu Kalwaryjskie Fortalicium Fredry. W tym zadaniu udział miała firma Hufgard Optolith.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Domy ogrzewane pompą ciepła w Villa Campina pod Warszawą

Odnawialne źródła energii wykorzystujące zieloną energię pochodzącą ze środowiska, to jedyny sposób by uniezależnić się od rosnących cen węgla, gazu czy oleju opałowego.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-24

Likwidacja spółki handlowej krok po kroku

Likwidacja przedsiębiorstwa wymaga dopełnienia szeregu formalności, a szczególny ich katalog przewidziano dla procesu likwidacji spółek handlowych. Jak przebiega proces likwidacji i jakich obowiązków należy dochować?
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-23

"Zielone" zmiany w polskich zakładach Wyborowa Pernod Ricard

W ostatnich latach Wyborowa Pernod Ricard systematycznie wdraża w swoich zakładach zmiany i technologie, które znacząco przyczyniają się do zmniejszenia oddziaływania na środowisko.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-23

Anna Wasyl pokieruje finansami CMR Surgical

Powołanie Anny Wasyl na stanowisko Dyrektora Finansowego wzmacnia zespół zarządzający CMR. Firma kontynuuje tym samym globalną ekspansję i konsekwentnie poszerza skalę działalności.
czytaj więcej
BIZNES 2022-06-23

Duży optymizm w polskiej branży prawniczej

Polskie kancelarie prawne się cyfryzują i z optymizmem patrzą w przyszłość.
czytaj więcej