Biuro prasowe

BIZNES 2018-12-05

Magiczny czas, czyli grudzień w Avenidzie

Bezpłatne pakowanie prezentów, warsztaty pieczenia pierniczków i wielkie łowy prezentów. Avenida Poznań zaprasza na wspólne celebrowania okresu przedświątecznego
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Zdrowe, zielone biura: Komfort termiczny

Zapewnienie komfortu termicznego jest jedną z podstawowych przyczyn, które decydują o tym, że większość czasu spędzamy wewnątrz budynków. Budynek oddziela nas fizycznie od otoczenia, izoluje, zapewniając stabilne warunki dla pracy oraz odpoczynku.
czytaj więcej

Innowacyjność – być albo nie być

Małe i średnie firmy są nieustannie bombardowane sloganami dotyczącymi innowacji i często zagubione w świecie, który każe im być bardziej nowoczesnymi.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Szybkość Internetu mobilnego w Europie: Polska w europejskiej czołówce

RFBenchmark.pl opublikował raport porównujący jakość i szybkość Internetu mobilnego w Europie w trzecim kwartale 2018 roku. Najlepsze wyniki w poszczególnych krajach odnotowano we Francji, Holandii oraz na Litwie. Polska wciąż należy do europejskiej czołówki.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Wpływ identyfikowalności towarów na ograniczenie czarnego rynku

Papierosy i tytoń to najczęściej sprzedawane produkty na czarnym rynku . Badania pokazują, że co roku na świecie do nielegalnego obrotu trafia 480 mld papierosów.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi samochodami osobowymi na świecie.

Portal analityczny focus2move.com opublikował najnowsze dane o światowej sprzedaży samochodów. Najpopularniejszym modelem na świecie jest już tradycyjnie Toyota Corolla.
czytaj więcej
Firma BIZNES 2018-12-05

3 czynniki decydują o sukcesie i rozwoju firm

Firma Salesforce opublikowała drugą edycję badania trendów konsumenckich. Wyłaniają się z niego ważne wnioski dla firm, którym zależy na umacnianiu swojej pozycji rynkowej, tym bardziej, że oczekiwania klientów rosną, co ciągle rodzi nowe wyzwania.
czytaj więcej
BIZNES 2018-12-05

Galeria Metro Kwidzyn z pozwoleniem na budowę

Inwestor uzyskał ostateczne pozwolenie na budowę. Aktualnie końca dobiega przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca inwestycji. Galeria będzie pierwszym tak dużym obiektem handlowo-rozrywkowym w Kwidzynie.
czytaj więcej
Gospodarka BIZNES 2018-12-05

Dlaczego inflacja nie przyspiesza?

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja w listopadzie wyniosła 1,2 proc. r/r, a tempo wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale wyniosło 5,1 proc. r/r.
czytaj więcej