Biuro prasowe

BIZNES 2019-02-13

VI edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w Krakowie

Już 14-15 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się VI Europejski Kongres Mobilności Pracy. EKMP to największe wydarzenie na temat delegowania pracowników i swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej.
czytaj więcej
Finanse BIZNES 2019-02-13

Bezcenna wiedza i miliony na rozwój - najlepszy fundusz Venture Capital 2018 rok

Zespół stojący za inwestycjami w takie spółki jak Brand24, Booksy czy ECC Games stworzył nowy fundusz Inovo Venture Partners. Nowy podmiot jest skierowany do spółek o globalnym potencjale będących na wczesnym etapie rozwoju - tzw. rundy A.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

SumUp, wiodąca w Europie spółka FinTech, przejmuje platformę e-commerce Shoplo

SumUp, wg. Inc 5000 najbardziej dynamicznie rozwijająca się spółka w Europie, działająca na 31 światowych rynkach z ponad milionem użytkowników, z dniem 31 stycznia br. przejęła Shoplo – polską wielokanałową platformę e-commerce.
czytaj więcej

Innowacyjność – kompetencje mają kluczowe znaczenie

Przedsiębiorcy dostrzegają potencjał drzemiący w cyfrowej transformacji. 92% przedstawicieli europejskiego sektora MŚP, którzy wzięli udział w badaniu Ricoh wskazuje, że ta ma znaczący wpływ na ich branżę, ale tylko 41% z nich jest gotowa na zmiany, które przyniesie.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

Jaka jest sieć przyszłości?

Firmowa sieć to obszar, w którym stosuje się wiele innowacyjnych rozwiązań: sieć definiowaną programowo (SDN), sztuczną inteligencję, czy IoT. Wszystkie te elementy mają dziś ogromny wpływ na jej funkcjonowanie. Oto bliżej kilka z nich, istotnych dla większości organizacji.
czytaj więcej
Transport BIZNES 2019-02-13

Elektryczne mikrosamochody ZD D2S w ofercie Traficara.

Elektryczne mikrosamochody ZD D2S w ofercie Traficara. Takie rzeczy tylko w Krakowie!
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

Dachser uruchomił bezpośrednią linię Warszawa-Bratysława

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, uruchomił nowe bezpośrednie połączenie z Warszawy do Bratysławy. Ciężarówki w żółto-niebieskich barwach będą realizowały przewozy na tej trasie we wszystkie dni robocze.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

Komputronik nie zwalnia tempa i otwiera kolejne salony

Komputronik to jedna z największych i najdłużej działających sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym oraz produktami RTV i AGD w kraju. W 2018 roku firma zorganizowała 27 otwarć i reotwarć salonów stacjonarnych w całej Polsce, a w tym roku zamierza zintensyfikować ekspansję.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

Najwięksi nowi polscy przedsiębiorcy na eBay podwoili obroty w 2018 roku

Łączne obroty 10 największych nowych polskich sprzedawców, którzy dołączyli do platformy eBay w 2018 roku, osiągnęły ponad 2 miliony euro. Jest to wolumen dwa razy większy niż obrót 10 największych nowych polskich sprzedawców w roku 2017.
czytaj więcej
BIZNES 2019-02-13

Hakerzy w słusznej sprawie

Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować” krajowy system głosowania online.
czytaj więcej