Biuro prasowe

BIZNES 2020-10-07

Polski fintech Provema z nagrodą INNOWATORY WPROST

Nagroda „Dobre geny innowacji” została przyznana firmie Provema za wdrożenie na polskim rynku opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań informatycznych służących do automatycznej oceny ryzyka kredytowego.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-23

Aneks do umowy kredytowej - ile kosztuje?

Jeżeli klient zamierza zmienić warunki kredytu, to dość często wymagana będzie opłata za aneks. Na całe szczęście, bank nie zawsze nalicza takie koszty.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-08

Czy USA rzeczywiście przegrywają wojnę handlową z Chinami?

Okazuje się, że odpowiedź na pytanie nie jest taka prosta a wielu polityków i komentatorów wydaje się nie dostrzegać ogromnych korzyści, jakie gospodarka amerykańska czerpie ze współpracy gospodarczej z Chinami.
czytaj więcej
BIZNES 2020-09-03

Prosper Capital Dom Maklerski partnerem Instytutu Energetyki Odnawialnej

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że jesteśmy pierwszym Domem Maklerskim, który nawiązał współpracę z Instytutem Energetyki Odnawialnej.
czytaj więcej
Bankowość BIZNES 2020-09-02

Klienci Alior Banku coraz chętniej sięgają po karty kredytowe

Jak wynika z danych udostępnionych przez Alior Bank w ostatnim czasie zauważalnie wzrosła ich sprzedaż. Na koniec lipca w stosunku do stycznia wyniosła ona +75 proc.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-27

Rozwój sektora bankowego zależy od nowoczesnych technologii

Zapytaliśmy prezesa polskiego fintechu Provema – Grzegorza Szulika, o przyszłość sektora bankowego w Polsce i w Europie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-26

Refinansowanie kredytu mieszkaniowego - czy to się opłaca?

Refinansowanie kredytu mieszkaniowego to rozwiązanie, które może zapewnić spore korzyści. Wyjaśniamy, kiedy taki wariant rzeczywiście będzie opłacalny.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-25

Będziemy mieć niskie stopy procentowe i wysoką inflację

Autor: Bartosz Tomczyk – przewodniczący rady nadzorczej polskiego fintechu Provema
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-21

Royal Bank of Scotland ogłasza zmianę nazwy na NatWest Group

W Polsce, Grupa silnie akcentuje swoją strategię opartą na odpowiedzialności społecznej i budowaniu stabilnych więzi z lokalną społecznością oraz przede wszystkim, na wspieraniu potencjału klientów i pracowników.
czytaj więcej
BIZNES 2020-08-11

Sektor Private Banking musi uważać na zmiany w otoczeniu demograficznym

Bez wątpienia sektor bankowości prywatnej wchodzi w dekadę transformacji cyfrowej i generacyjnej. Najbardziej zamożni klienci będą oczekiwać od swoich banków ochrony przed rosnącym ryzykiem. Sukces w tym zakresie gwarantuje osiągnięcie długookresowej przewagi konkurencyjnej.
czytaj więcej