Biuro prasowe

BIZNES 2015-03-30

Produkty Watson-Marlow wspomagają produkcję wina we Francji

Pompy dozujące Qdos60, produkowane przez Watson-Marlow Fluid Technology Group wykorzystywane są w procesie produkcji francuskiego wina. Urządzenia odpowiadają za precyzyjne dozowanie gumy arabskiej, która jest składnikiem używanym do wytwarzania wina.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-04

Eko-System rozbudowuje wielki zakład poligraficzny

Białostocka spółka Eko - System rozpoczęła właśnie realizację rozbudowy zakładu poligraficznego, należącego do globalnego koncernu Multi Packaging Solutions w Zaściankach (dawnej Chesapeake Polska). Prace mają wg umowy zakończyć się już jesienią tego roku.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-26

PRESS GLASS z certyfikatem CQC

Firma PRESS GLASS otrzymała certyfikat organizacji CQC, który potwierdza, że produkowane przez nią szyby spełniają normy jakości i bezpieczeństwa obowiązujące na chińskim rynku. Producent zakłada, że atest wzmocni pozycję konkurencyjną jego partnerów biznesowych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-25

GRODNO ROZBUDOWUJE SIEĆ SPRZEDAŻY

Spółka Grodno, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, zawarła umowę zakupu większości przedsiębiorstwa pod firmą Elektromag i tym samym powiększyła sieć sprzedaży o kolejny 44. punkt sprzedaży.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-24

Pompy Watson-Marlow znów wspomagają produkcję w fabryce Ytong

Producent energooszczędnych materiałów Ytong, Silka i Multipor – firma Xella Polska – kolejny raz wybrała pompy firmy Watson-Marlow do wyposażenia swojego zakładu produkcyjnego w Miliczu. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na pompę Bredel50, którą wykorzystuje do pompowania szlamu.
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2015-02-19

Obniżenie kosztów produkcji dzięki zastosowaniu pomp Watson-Marlow

Od początku 2015 roku w Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy dotyczące efektywności urządzeń elektrycznych. W celu dostosowania pomp Watson-Marlow do nowych regulacji, firma zmodernizowała swoje linie produktów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-11

Dwutlenek węgla z elektrowni węglowej umożliwi produkcję metanolu

Paliwo dla pojazdów mechanicznych, surowiec dla przemysłu chemicznego oraz technologia magazynowania energii wiatrowej w jednym. Niepożądany do tej pory produkt uboczny konwencjonalnych procesów wytwarzania energii umożliwił opracowanie cennego paliwa.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-09

Niemal setka chętnych i 5 wolnych miejsc. Ruszył „Program Student”

Dokładnie 99 osób złożyło dokumenty aplikacyjne na płatne praktyki w ramach „Programu Student” w białostockim Bianorze.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-05

Produkcja płyt granitowych – trak wielolinowy Gaspari

Piramida – jeden z polskich liderów w wydobyciu i obróbce kamienia – zakupił wielolinowy trak włoskiej firmy Gaspari. Dzięki inwestycji zwiększyła się wydajność i elastyczność produkcji oraz jakość produktów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-03

Produkcja łóżek dziecięcych. Pod specjalnym nadzorem

Produkcja elementów krzeseł, stołów czy łóżek z drewna litego wymaga wykorzystania maszyn o wąskiej specjalizacji, które zapewniają obróbkę o wysokiej dokładności i powtarzalności. Wymagania wobec takich urządzeń wzrastają, gdy elementy wchodzą w skład mebli dziecięcych.
czytaj więcej