Biuro prasowe

BIZNES 2015-05-11

Automatyczna obróbka kamienia bez przezbrajania

W kwietniu Intermac otworzył drzwi swojego nowego showroomu, w którym prezentowane są flagowe modele tego światowego lidera w dziedzinie obróbki szkła i kamienia. Najnowszym modelem we włoskim parku maszynowym był uroczyście zaprezentowany Intermac Master Saw 625.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-30

Strumieniowe cięcia wodą przy użyciu ścierniwa – Waterjet Intermac Primus

Cięcie wodą pozwala na nieograniczone możliwości produkcyjne bez potrzeby zakupu drogich narzędzi. Dlatego od wielu lat popularnością cieszą się maszyny CNC do strumieniowego cięcia wodą przy użyciu ścierniwa. Jednym z nich jest Waterjet Primus włoskiego producenta Intermac.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-29

Obiekty przemysłowe 2015 – czego oczekują inwestorzy?

W latach recesji wiele firm postawiło na zachowawczą politykę rozwoju. Skutkowało to mniejszymi inwestycjami w rozwój. Wygląda na to, że czasy te mamy za sobą – coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje kroki, mające na celu zwiększenie konkurencyjności na rynku.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-24

GRODNO POWIĘKSZA SIEĆ SPRZEDAŻY POPRZEZ FRANCZYZĘ

W dniu 23 kwietnia br. Grodno SA – jeden z czołowych dystrybutorów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce – podpisało pierwszą umowę na zasadzie franczyzy. W 2015 roku Spółka planuje pozyskanie ok. 20 partnerów franczyzowych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-24

Inicjatywa klastra drzewnego w Czarnej Wodzie

21 kwietnia w Czarnej Wodzie z inicjatywy Burmistrza Czarnej Wody oraz zarządu firmy STEICO sp. z o.o. podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia pomorskiego klastra drzewnego "Czarna Woda".
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-17

PRESS GLASS wyróżniony Diamentami Forbesa 2015

Firma PRESS GLASS otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Diament Forbesa 2015”, przyznawane najbardziej dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom.
czytaj więcej
BIZNES 2015-04-13

Murów zamiast murów woli drewno

W miejscu budowy nowego tartaku Stora Enso w Murowie wzniesiono już budynek remizy strażackiej. By był on nowoczesny, energooszczędny i odporny na ogień wybudowano go z ... drewna. Ale nie zwykłego, tylko innowacyjnych płyt CLT.
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2015-04-03

Hefal Serwis z nowym prezesem

Zbigniew Szkopek został delegowany przez radę nadzorczą do wykonywania czynności prezesa Hefal Serwis.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-30

Produkty Watson-Marlow wspomagają produkcję wina we Francji

Pompy dozujące Qdos60, produkowane przez Watson-Marlow Fluid Technology Group wykorzystywane są w procesie produkcji francuskiego wina. Urządzenia odpowiadają za precyzyjne dozowanie gumy arabskiej, która jest składnikiem używanym do wytwarzania wina.
czytaj więcej
BIZNES 2015-03-04

Eko-System rozbudowuje wielki zakład poligraficzny

Białostocka spółka Eko - System rozpoczęła właśnie realizację rozbudowy zakładu poligraficznego, należącego do globalnego koncernu Multi Packaging Solutions w Zaściankach (dawnej Chesapeake Polska). Prace mają wg umowy zakończyć się już jesienią tego roku.
czytaj więcej