Biuro prasowe

BIZNES 2016-01-25

TIS Group otwiera nowy zakład

​Znana przede wszystkim na wschodnich rynkach, Grupa TIS otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-20

Nadruk w wysokim połysku za jednym przejściem

W Polsce wiele firm posiada już w swoim parku maszynowym drukarki UV, ale są to zazwyczaj maszyny aplikujące lakier matowy, co nie zawsze pozwala na osiągnięcie założonego efektu wizualnego.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-19

„Technologia. Jakość. Materia.”, czyli WIŚNIOWSKI na targach BUDMA 2016

Ponad sześciuset wystawców, w tym firma WIŚNIOWSKI, prezentować się będzie podczas 25. edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 w Poznaniu.
czytaj więcej
BIZNES 2016-01-11

Eko - System z kolejnym kontraktem od Telmexu

​Pod koniec ubiegłego roku białostocka spółka Eko-System rozpoczęła realizację kolejnego kontraktu. Tym razem przedsiębiorstwo odpowiada za budowę hali produkcyjno-magazynowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną dla firmy Telmex.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-29

Znamy zwycięski projekt konkursu Lexus Design Award 2015

Znamy zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu Lexus Design Award 2015. To włoski duet Emanuela Corti i Ivan Parati, który pod okiem mentora Robin Hunicke stworzyli najlepszą zdaniem jury odpowiedź na temat tegorocznej edycji konkursu - zmysły.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-21

Fabrykę LVL zasila w energię cieplną nowa kotłownia na biomasę

Przyglądając się procesowi produkcyjnemu płyt LVL w Czarnej Wodzie nie ma wątpliwości, że każdy gram drewna jest tu na wagę złota. Dzięki nowej, ekologicznej kotłowni o mocy 13,4 MW także resztki poprodukcyjne znajdują swoje zastosowanie – powstaje z nich zielona energia.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-16

ADMT planuje wzrost zatrudnienia

Podlaski producent konstrukcji stalowych ADMT S.A., planuje w najbliższym czasie zatrudnić nawet kilkadziesiąt nowych osób. Powód? Rozszerzenie profilu działalności, rozbudowa parku maszynowego i realizacja kolejnych kontraktów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-09

Nowy członek Zarządu spółki ES-SYSTEM

9 grudnia 2015 roku Rada Nadzorcza spółki ES-SYSTEM S.A. powołała do zarządu Waldemara Pilcha, który obejmie z dniem 1 stycznia 2016 roku stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. rozwoju biznesu odpowiedzialnego za sprzedaż eksportową, marketing i rozwój biznesu.
czytaj więcej
BIZNES 2015-12-03

Sześciu mocarzy pod banerem Mekanika

Konfiguracja sześciu maszyn z oferty firmy MEKANIKA była ciekawym przystankiem na drodze zwiedzania targów GLASS w Poznaniu. Ten największy w Polsce dystrybutor światowych marek zaprezentował możliwości ich pracy "na żywo", obrabiając wiele trudnych elementów ze szkła.
czytaj więcej
BIZNES 2015-11-27

STEICO stworzy nowy zawód w Polsce? Wniosek leży w MEN

W Czarnej Wodzie już w przyszłym roku szkolnym absolwenci gimnazjów będą mogli rozpocząć naukę w klasie przyuczającej do zawodu stolarza z gwarancją zatrudnienia po zakończeniu nauki w nowoczesnej fabryce drewna klejonego z fornirów firmy STEICO.
czytaj więcej