Biuro prasowe

BIZNES 2015-02-05

Produkcja płyt granitowych – trak wielolinowy Gaspari

Piramida – jeden z polskich liderów w wydobyciu i obróbce kamienia – zakupił wielolinowy trak włoskiej firmy Gaspari. Dzięki inwestycji zwiększyła się wydajność i elastyczność produkcji oraz jakość produktów.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-03

Produkcja łóżek dziecięcych. Pod specjalnym nadzorem

Produkcja elementów krzeseł, stołów czy łóżek z drewna litego wymaga wykorzystania maszyn o wąskiej specjalizacji, które zapewniają obróbkę o wysokiej dokładności i powtarzalności. Wymagania wobec takich urządzeń wzrastają, gdy elementy wchodzą w skład mebli dziecięcych.
czytaj więcej
BIZNES 2015-02-02

Kwiecień pod znakiem I Ogólnopolskiego Forum Inwestycji Przemysłowych

15 kwietnia 2015 roku serwis Tereny Inwestycyjne Info zaprasza na I Ogólnopolskie Forum Inwestycji Przemysłowych. W trakcie spotkania odbędzie się także rozstrzygnięcie Konkursu „Przemysłowa Inwestycja Roku”.
czytaj więcej
BIZNES 2015-01-24

Podróż dookoła świata wiedzie przez... Sokółkę

30 krajów świata i ponad 73 tysiące kilometrów w niewiele ponad rok. To dystans, jaki pokonał samochód przekonstruowany specjalnie dla potrzeb transkontynentalnego testu przez producenta łożysk polimerowych.
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2014-12-22

Pompy Watson-Marlow w zakładach przemysłu motoryzacyjnego

Firma Mahle, zajmująca się produkcją części motoryzacyjnych, dotychczas wykorzystywała systemy podciśnieniowe do dozowania silikonowego.
czytaj więcej
BIZNES 2014-12-10

STEICO stawia na nowoczesny system zarządzania

Schludne i uporządkowane stanowisko pracy to nie tylko komfort dla pracownika, ale szansa na zwiększenie wydajności, ograniczenie ilości produktów wadliwych oraz obniżenie kosztów. Przekonała się o tym firma STEICO, która w swoich zakładach wdrożyła system zarządzania 5S.
czytaj więcej
Przemysł BIZNES 2014-12-02

Kolejne zamówienie RRprojekt na pompy procesowe Watson-Marlow

Watson-Marlow, wiodący producent pomp przemysłowych, dostarczył swoje urządzenia firmie RRprojekt. Pompy procesowe Watson-Marlow zastąpią stare urządzenia, które nie były w stanie sprostać wymaganiom bardzo precyzyjnego procesu lakierniczego.
czytaj więcej
BIZNES 2014-11-23

Bianor się rozbudowuje i zdobywa kolejne kontrakty

Zaledwie dwa lata po przeprowadzce do białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, spółka Bianor rozbudowała swój zakład.
czytaj więcej
BIZNES 2014-11-04

MCKB zrealizowało specjalistyczny obiekt produkcyjno-magazynowy na terenie SEGRO

Zakończyła się budowa obiektu produkcyjno-magazynowego, realizowanego dla SEGRO przez MCKB w ramach kontraktu na generalne wykonawstwo. Jest to już kolejna inwestycja dostarczona przez MCKB w ramach współpracy z SEGRO.
czytaj więcej
BIZNES 2014-10-31

DUON rozpoczyna akcję uświadamiającą konsumentów

Grupa DUON, alternatywny dostawca energii i gazu, startuje w sieci z ogólnopolską akcją dla grupy gospodarstw domowych. Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości konsumentów w kwestii możliwości zmiany sprzedawcy energii oraz optymalizacji kosztów.
czytaj więcej