Biuro prasowe

BIZNES 2020-05-06

Koleje Dolnośląskie z nowymi przetargami na pociągi

Dwa przetargi na zakup nowych pociągów hybrydowych i spalinowych ogłosiły Koleje Dolnośląskie. Spółka zdecydowała się zmienić zakres i liczbę postępowań, ponieważ wcześniejsza oferta na pojazdy hybrydowe przekraczała założony budżet.
BIZNES 2020-05-05

Wskocz na rower!

Na czas zagrożenia epidemicznego doskonałym rozwiązaniem transportowym jest rower. Nie wymaga kontaktu z ludźmi, pozwala dostać się praktycznie wszędzie i co najważniejsze wspomaga kondycję oraz odporność.
Źródło informacji: BFF Banking Group
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-30

DP World wybrało wzmocnione urządzenia Panasonic TOUGHBOOK

Firma DP World wybrała dla swoich pracowników obsługujących terminal portowy w Southampton wytrzymałe notebooki i tablety Panasonic TOUGHBOOK. Urządzenia mają poprawić wydajność pracy i jakość obsługi
BIZNES 2020-04-30

Fracht FWO – kolejne dostawy wyposażenia elektrowni wiatrowych z Polski do USA

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu,zorganizował kolejną dostawę transformatorów o łącznej wadze 240 ton. Miejscem przeznaczenia była elektrownia wiatrowa w amerykańskim stanie Ohio, gdzie zostały dostarczone transportem drogowym, morskim i kolejowym.
Transport BIZNES 2020-04-24

Dachser sprowadza Antonowem sprzęt medyczny z Chin

Dachser Air & Sea Logistics, międzynarodowy operator logistyczny działający także w Polsce, zorganizował z Szanghaju transport pilnie potrzebnych produktów medycznych. Dostawy trafiły do szpitali we Francji.
Źródło informacji: Practum Consulting
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-23

„Cichy pomocnik” firm i sklepów

Firma Fraikin Polska wprowadziła dodatkowe procedury, aby zapewnić pracownikom i klientom maksimum bezpieczeństwa.
Źródło informacji: Communication Unlimited
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-22

Agility uruchamia szybki transport morski między Europą a USA

Agility, czołowy globalny dostawca usług logistycznych i spedycyjnych, w odpowiedzi na ograniczenia w transporcie lotniczym cargo między Europą a Stanami Zjednoczonymi, wzmacnia ofertę frachtu morskiego i uruchamia dwa nowe serwisy drobnicowe – LCL Direct i Express LCL.
BIZNES 2020-04-20

Międzynarodowa logistyka przesyłek w czasie epidemii koronawirusa

Sieć GLS funkcjonuje sprawnie i stabilnie • Sieć GLS nieprzerwanie funkcjonuje zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej • Międzynarodowy transport liniowy nadal łączy Europę • Wprowadzone zostały nowe procedury umożliwiające bezkontaktowe doręczenia paczek
Źródło informacji: PR Expert
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-20

Nowa hulajnoga elektryczna FIAT z mocniejszym silnikiem i energooszczędnym wyświ

E-hulajnoga marki FIAT F500-85 jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i samodzielnie poruszać się po mieście. W obecnej sytuacji korzystając z hulajnogi elektrycznej można uniknąć podróżowania komunikacją miejską lub taksówką.
Źródło informacji: Rocket Science
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-17

UPS przyspiesza dostawy testów na koronawirusa

Przedsiębiorstwo biotechnologiczne QIAGEN zwiększa znacząco możliwości produkcyjne, by dostarczyć rozwiązania w zakresie testowania do laboratoriów i szpitali poprzez globalną sieć logistyczną UPS.