Biuro prasowe

BIZNES 2020-05-22

Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, został członkiem Klubu Przyjaciół K.I.D.S i partnerem Fundacji K.I.D.S Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali.
Transport BIZNES 2020-05-22

Dachser buduje magazyn na 20 tys. mkw.

Dachser, globalny operator logistyczny, rozwija działalność w niemieckiej Turyngii, inwestując w nowe centrum logistyczne w stolicy landu - Erfurcie. Powstaje tam magazyn o powierzchni 20 tys. mkw. z biurem, strefami oczekiwania i parkingiem dla ciężarówek.
Źródło informacji: Practum Consulting
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-18

MOST POWIETRZNY MIĘDZY CHINAMI A BYDGOSZCZĄ

Międzynarodowy operator logistyczny Polfrost, na potrzeby swojego klienta – firmy Synoptis, zdecydował się na otwarcie nowego stałego mostu powietrznego między Chinami, a Polską (Bydgoszczą).
BIZNES 2020-05-15

Sztuczna inteligencja wjeżdża na tory

Polskie firmy opracowały zaawansowane rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję w branży kolejowej. To narzędzia, które potrafią zbierać cenne informacje prosto z torów.
BIZNES 2020-05-15

Bilety Kolei Dolnośląskich dostępne 5 minut przed odjazdem

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich zyskali możliwość zakupu biletu na przejazd w Internetowym Systemie Sprzedaży eKD do 5 minut przed planowym odjazdem pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów po wprowadzeniu w kwietniu terminali do płatności bezgotówkowej.
Transport BIZNES 2020-05-13

Dachser nagrodzony za CSR i logistykę kontraktową

Operator logistyczny Dachser Polska po raz szósty z rzędu otrzymał tytuł Firma Dobrze Widziana. To wyróżnienie w konkursie Business Centre Club, przyznawane firmom społecznie odpowiedzialnym.
Źródło informacji: Practum Consulting
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-11

Agility DGS realizuje dwa kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony

Agility Defense&Government Services (DGS), należąca do Agility, czołowego globalnego dostawcy usług logistycznych i spedycyjnych, rozpoczęła realizację dwóch umów na dostawę rozwiązań dla brytyjskiej Agencji Mienia Wojskowego (DESA)
BIZNES 2020-05-08

Koleje Dolnośląskie przywracają kolejne połączenia

Kolejne pociągi powrócą do kolejowych rozkładów jazdy na Dolnym Śląsku od poniedziałku, 11 maja 2020 r. Na trasy zostanie przywróconych 31 pociągów Kolei Dolnośląskich, które będą kursować głównie w dni robocze.
BIZNES 2020-05-08

ID Logistics - dynamiczny I kwartał, wzrost sprzedaży o 9,6 proc.

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ogłosił wyniki za I kwartał 2020 r.
Transport BIZNES 2020-05-08

Dachser: 30 czarterów, z czego 8 w jednym tygodniu

Od początku kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, który wybuchł pod koniec lutego, operator logistyczny Dachser Air & Sea Logistics wyczarterował dla swoich klientów 30 samolotów i przetransportował w sumie ponad 60 mln masek oraz środki ochrony osobistej, w tym rękawice.
Źródło informacji: Practum Consulting
czytaj więcej