Biuro prasowe

BIZNES 2014-11-12

Projekt Nowe Horyzonty wsparciem dla oświaty

Niebawem ruszy nowy program propagujący wzrost aktywności zawodowej wśród nauczycieli i pracowników sektora oświaty. Otrzymają oni kompletne wsparcie doradcze, edukacyjne, finansowe oraz zawodowe.
czytaj więcej
Edukacja BIZNES 2014-11-04

ManaGame.pl wychodzi do ludzi

Do tej pory internetowa gra ManaGame.pl znajdowała się w fazie rozwojowej. Nieustanne prace nad jej ulepszeniem i wprowadzeniem coraz to nowych funkcjonalności sprawiały, że twórcy skupiali się na pracy nad swoją aplikacją.
czytaj więcej
BIZNES 2014-10-28

Polacy martwią się o skutki zmian klimatycznych

Prawie 70% Polaków martwi się z powodu zmian klimatu, z czego dla połowy z nich największe zagrożenie stanowią coraz bardziej gwałtowne burze - tak wynika z badań przeprowadzonych przez Meteovista.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2014-10-15

Jeden wyjazd - wiele szkoleń

Większość firm zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest aktualizowanie wiedzy i umiejętności pracowników. Problemem pozostają jednak kwestie organizacyjne - szkolenie oznacza nie tylko koszty, ale często także „odciąganie” pojedynczych pracowników od codziennych zadań.
czytaj więcej
Edukacja BIZNES 2014-10-01

Skuteczna sprzedaż – to się opłaca!

7 października, w Warszawie, odbędzie się konferencja „Sprzedaż”, organizowana przez BTI. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Brain Tracy, jeden z najbardziej wpływowych liderów biznesu na świecie.
czytaj więcej
BIZNES 2014-09-30

Ekologiczne zużycie wody w obiektach edukacyjnych

Jak obiekty edukacyjne mogą oszczędzać wodę i prąd? W krajach skandynawskich ekoszkoły to norma, w Polsce wiele obiektów edukacyjnych dopiero zaczyna dostrzegać problem zbyt dużego zużycia wody.
czytaj więcej
BIZNES 2014-09-19

Jak dobrze Polacy znają angielski?

Posługiwanie się językiem angielskim to w dzisiejszym świecie konieczność. Każdy powinien zadać sobie pytanie, na jakim poziomie zna język obcy. Serwis e-korepetycje.net postarał się na nie odpowiedzieć.
czytaj więcej
BIZNES 2014-09-16

Rekordowa liczba stażystów w niemieckim Dachser

Wraz z początkiem września niemiecki Dachser rozpoczął kolejną edycję swojego programu edukacyjnego, przyjmując rekordową liczbę 589 nowych stażystów i studentów. Razem z osobami z poprzednich rekrutacji, firma obecnie szkoli u siebie 1378 młodych logistyków.
czytaj więcej
Edukacja BIZNES 2014-09-16

Okulografia (eye tracking) pokaże, jak dzieci czytają matematyczne zadania

To będzie pionierskie badanie na świecie. IBE sprawdzi, jak dzieci czytają zadania z matematyki. Nikt do tej pory nie wykorzystał do tego okulografii. A nawet przy innych badaniach tym sprzętem rzadko spotyka się taką skalę – 440 osób.
czytaj więcej
BIZNES 2014-09-15

Trzeci raz odbyło się wielkie testowanie Polaków z angielskiego

W niedzielę 14 września w białostockiej Operze i Filharmonii Podlaskiej, grubo ponad pół tysiąca osób zdecydowało się podjąć wyzwanie i sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego.
czytaj więcej