Biuro prasowe

BIZNES 2014-05-21

Uczniowie będą uczyli seniorów. Akcja „Profesor wnuczek” w Białymstoku

Dwie białostockie szkoły społeczne włączyły się w ogólnopolską akcję edukacyjną „Profesor wnuczek”. To bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów, które poprowadzą uczniowie i nauczyciele z tych szkół.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-15

Zwycięzcy 9. Edycji Konkursu „Prologis Najlepszym” Nagrodzeni!

WARSZAWA – 15 maja 2014 r. – Prologis, Inc. (NYSE: PLD), wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, wspólnie z Wyższą Szkołą Logistyki (WSL) ogłosił zwycięzców konkursu „Prologis Najlepszym“.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-15

Rusza VIII edycja konkursu na prace magisterskie!

Już po raz ósmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 17.10.2014.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-12

Szkoła naszych dziadków i dzieci, czyli edukacyjna rewolucja z przełomu wieków

Szkoła naszych rodziców i dziadków, a nawet ta znana z własnego dzieciństwa, niedługo odejdzie do lamusa, a czarną tablicę i kredę wkrótce będzie można obejrzeć tylko wśród muzealnych eksponatów.
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-12

Konstruktywna krytyka, która buduje, czyli jak motywować dziecko

Już Ignacy Krasicki powiedział „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. Z kolei niemal każdy uczeń usłyszał w życiu „czy ty zawsze musisz dostawać tróje?” lub „nigdy nie odrabiasz lekcji!”
czytaj więcej
BIZNES 2014-05-07

XIII edycja konkursu VELUX o staż w Danii

Tylko do 16 maja studenci architektury mogą przesłać swoje aplikacje i wziąć udział w XIII edycji konkursu o staż organizowanym przez firmę VELUX. Zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę w biurze architektonicznym VELUX w Danii.
czytaj więcej
BIZNES 2014-04-30

Pozbądź się elektrośmieci po weekendzie majowym!

Jak mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą pozbyć się zużytej pralki, przestarzałej lodówki, czy też zepsutego odkurzacza? W dedykowanych punktach, czynnych 5 dni w tygodniu!
czytaj więcej
BIZNES 2014-04-30

Zastanawiający poziom angielskiego wśród gimnazjalistów

Pod koniec minionego roku zostały oficjalnie podane wyniki Europejskiego Badania Kompetencji Językowych (ESLC), w którym wzięli udział również polscy gimnazjaliści.
czytaj więcej
BIZNES 2014-04-28

Gimnazjaliści, a już poligloci. Laureaci konkursu językowego Poliglota 2014

W piątej edycji międzyszkolnego konkursu językowego wzięło udział 21 uczniów z 11 podlaskich gimnazjów. Finaliści musieli wykazać się znakomitą znajomością dwóch języków – w mowie i piśmie.
czytaj więcej
BIZNES 2014-04-28

Nauka języka z native speakerem czy bez?

Każda pomoc podczas nauki języka obcego jest cenna, a już na pewno ta od wykwalifikowanego nauczyciela pochodzącego z kraju, którego język przyswajamy. W czym native speakerzy są lepsi od innych nauczycieli?
czytaj więcej