Biuro prasowe

BIZNES 2020-12-22

Ponad 150 zbiórek Allegro Lokalnie, które pomogą zrealizować lokalne incjatywy

Na przestrzeni 4 miesięcy ponad 65% spośród wszystkich zakończonych zbiórek na Allegro Lokalnie uzbierało 100% kwoty - w sumie zebrano blisko 165 tysięcy. Klienci Allegro Lokalnie mogą wybrać określony cel i przeznaczyć na zbiórkę od 10% do 100% ceny sprzedawanego przedmiotu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-21

Delivery rośnie błyskawicznie – jakie zmiany zaszły w tym roku?

Szeroka sieć partnerstw, szybsze dostawy, rozwój technologii i nowe funkcjonalności – tak prezentują się główne zmiany w delivery. Segment, stopniowo zyskiwał zaufanie wśród Polaków, stał się kompanem w codziennym życiu – podsumowują eksperci Glovo.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-21

SUKIENKA CZY KOMBINEZON – CO ZAŁOŻYĆ NA DOMOWEGO SYLWESTRA?

Większość osób tegorocznego Sylwestra spędzi w domowym zaciszu z rodziną lub garstką przyjaciół.
czytaj więcej
BIZNES 2020-12-21

W tym roku wydamy więcej na prezenty z kategorii sport i zdrowie

Polacy, którzy w te święta obdarują swoich bliskich prezentami z kategorii sport i zdrowie, chcą wydać na nie więcej niż przed rokiem. Tak deklaruje połowa badanych w sondażu przeprowadzonym przez Difference na zlecenie polskiego producenta rowerów KROSS.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-27

Black Friday - czas łowców okazji, ale też oszustów wyłudzających dane osobowe

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez KRD i serwis ChronPESEL.pl, prezenty w sieci zamierza kupić prawie 60 proc. klientów. Niestety nie wszyscy czują się bezpiecznie robiąc zakupy w Internecie. Za największe zagrożenie badani uważają utratę danych osobowych.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-20

Diamenty – pewna inwestycja na niepewne czasy

Nadchodzący czas będzie szczególnie trudny i niepewny pod względem lokowania kapitału. Warto rozważyć bezpieczne inwestycje, np. zakup diamentów lokacyjnych. Jak bezpiecznie lokować kapitał w diamentach radzi Sebastian Motowidło, rzeczoznawca diamentów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-20

⅓ Polaków planuje zakupy podczas Black Friday

Dlatego ExpertSender sprawdził, co Polacy uważają na temat tego święta zakupowego i czy planują w tym roku zakupy. I tak według raportu “Polacy i Black Friday” 61 proc. osób odpowiedziało, że choć raz w życiu skorzystało z ofert dostępnych tego dnia.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

Zazdrość oczami Polaków

44 proc. Polaków przyznaje, że przynajmniej czasami odczuwa zazdrość, 41 proc. wskazuje, że tej emocji doświadcza rzadko i tyle samo uważa się za trochę zazdrosnych – wynika z badania „Polacy o zazdrości”, przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Nienieodpowiedzialni.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-19

Aż 77% Polaków segreguje odpady opakowaniowe! Wyniki badania Fundacji ProKarton

Fundacja ProKarton prezentuje wyniki cyklicznego badania społecznego, przeprowadzonego przez firmę Kantar. W badaniu sprawdziliśmy wiedzę oraz nawyki Polaków w zakresie selektywnej zbiórki kartonów do płynnej żywności.
czytaj więcej
BIZNES 2020-11-16

Wymień meble i… chroń naturę

Zmiana aranżacji mebli może przyczynić się do ochrony środowiska. Czy to wizja odległej przyszłości, czy nowy trend, który wkrótce zawładnie branżą meblarską? Prace nad w pełni ekologicznymi materiałami już trwają.
czytaj więcej