Biuro prasowe

BIZNES 2020-04-30

Działki rekreacyjne kuszą Polaków

Majowy „długi weekend” jest w tym roku inny niż wszystkie. Po pierwsze kalendarz sprawił, że nie jest on wcale tak długi jak w ostatnich latach. Po drugie – przymusowa izolacja wyostrzyła apetyty Polaków na własne działki rekreacyjne.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-30

Raport PLGBC: Certyfikacja zielonych budynków w liczbach 2020

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC opracowało piątą edycję Raportu Certyfikacja Zielonych Budynków w Liczbach 2020. Raport jest analizą rocznych zmian na rynku zrównoważonych, certyfikowanych obiektów w naszym kraju. Raport jest dostępny bezpłatnie.
czytaj więcej
Nieruchomości BIZNES 2020-04-30

Rola agenta nieruchomości jest dzisiaj ważniejsza niż kiedykolwiek

Pandemia koronawirusa w znaczny sposób wpływa na każdą branżę, w tym także na rynek nieruchomości. Wszyscy uczestnicy rynku wstrzymują oddech w oczekiwaniu na dane o cenach: spadną, czy może jednak nie?
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-30

Zakup mieszkania w czasie pandemii? Sprawdź, jakie masz teraz możliwości

Wiele osób, które planowało zakup mieszkania zastanawia się, jak ten proces wygląda przy obowiązujących obostrzeniach. Deweloperzy proponują rozwiązania, które pozwalają do minimum ograniczyć konieczność spotkań i samodzielnego załatwiania formalności. Jak wygląda to w praktyce?
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-30

Czy będzie łatwiej o pozwolenia na budowę

Polski Związek Firm Deweloperskich wystosował apel do samorządów i wojewodów o wsparcie przedsiębiorców i branży nieruchomości oraz pomoc w utrzymaniu miejsc pracy
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

wolaRE modelowym osiedlem mieszkaniowym

wolaRE, inwestycja na warszawskiej Woli, spełnia wszystkie aspekty modelowego osiedla. Poza doskonałą lokalizacją jest dopasowana do okolicy i dobrze zaprojektowana.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

Dekpol wszedł w drugą fazę budowy dla Panattoni

Zaawansowanie budowy centrum magazynowo-produkcyjnego, realizowanego na zlecenie Panattoni, przekroczyło już poziom 60%. Dekpol dostarczy w Jawczycach obok Warszawy dwie nowoczesne hale o łącznej powierzchni około 24,5 tys. m2.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

Panattoni wybuduje park przemysłowy w Torija, w Hiszpanii - 28 400 m kw.

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zyskuje na popularności w Hiszpanii. Zaledwie kilka tygodni po otwarciu hiszpańskiego biura, deweloper nabył grunt w Torija pod Madrytem.
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

Ule SEGRO wśród Dobrych Praktyk 2019

Ule i hotele dla owadów zainstalowane w ubiegłym roku na terenie trzech parków logistycznych SEGRO w Polsce to ekologiczna inicjatywa
czytaj więcej
BIZNES 2020-04-29

Grupa BIK niemal podwoiła wynik netto

Grupa BIK opublikowała wyniki finansowe, zgodnie z którymi w 2019 roku osiągnęła 18,4 mln zł skonsolidowanych przychodów. Wypracowała jednocześnie 3,7 mln zł zysku netto, co było niemal dwukrotnie lepszym wynikiem od uzyskanego rok wcześniej.
czytaj więcej