Biuro prasowe

BIZNES 2017-01-31

Czy Polska będzie zielonym liderem Europy?

Pierwszy certyfikat środowiskowy przyznano polskiemu budynkowi 7 lat temu. Dziś zielone budownictwo to trend, który na rodzimym rynku trzyma się mocno. Obecnie w naszym kraju mamy 357 budynków[1], certyfikowanych w systemach LEED, BREEAM oraz 4 z francuskim odznaczeniem HQE.
czytaj więcej
BIZNES 2017-01-12

Wola Park rewitalizuje zabytkowe szklarnie

Wola Park troszczy się o przestrzeń miejską. W trakcie budowy Zarządcy Centrum zadbali o rewitalizację Parku Ulricha. Teraz przyszedł czas na szklarnie zlokalizowane naprzeciwko centrum handlowego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-01-09

Schnug Polska wprowadza się do MLP Pruszków II

Firma logistyczna Schnug Polska podpisała umowę najmu blisko 1,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w parku MLP Pruszków II należącym do MLP Group. Z obiektu zacznie korzystać jeszcze w styczniu br. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Axi Immo.
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-20

Co oznacza dziś „inteligentny budynek”?

Wartość rynku inteligentnego budownictwa rośnie z roku na rok, a tego typu rozwiązania upowszechniają się w naszym kraju. Co dziś oznacza termin „smart home”? Czy możemy spodziewać się, że koncepcja ta będzie wdrażana na masową skalę?
czytaj więcej
BIZNES 2016-12-19

Jasny rok w branży oświetleniowej?

Z perspektywy branży oświetleniowej minione dwanaście miesięcy było bardzo interesujące. 2016 rok obfitował w wiele ciekawych premier, a zmiany technologiczne przebiegające w ich tle wskazują kierunek, w którym będzie rozwijał się ten rynek.
czytaj więcej
BIZNES 2016-11-07

Targówek na czele!

Znamy wyniki III edycji Rankingu Dzielnic Warszawy w zakresie prowadzenia postępowań dotyczących budownictwa wielorodzinnego w 2015 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-22

LNG ekologiczną alternatywą dla branży spożywczej

Niższe opłaty środowiskowe i koszty energii, większa efektywność kotłowni – takie są korzyści ze stosowania LNG w przemyśle spożywczym. Potwierdza to inwestycja Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, wykonana przez Barter SA.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-07

Central Fund of Immovables sp. z o.o., należąca do GK CFI HOLDING, zakończyła I

Zakończone prace obejmowały przebudowę, adaptację oraz podniesienie standardu części użytkowej obiektu Centrum. CFI podpisał umowę z biurem projektowym ZYXAK Architektura na opracowanie koncepcji i projektu oraz na uzyskanie pozwoleń na rozbudowę obecnej bryły obiektu.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-01

Promostal z nowymi kontraktami. Wszystkie realizuje w Skandynawii

Muzeum Muncha w Oslo, futurystyczny most Koge Nord Station w Danii czy konstrukcje do farm wiatrowych na Morzu Północnym - kilkanaście równoległych kontraktów realizuje obecnie Promostal na rynku skandynawskim.
czytaj więcej
BIZNES 2016-09-28

Światło a BHP

Jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy jest oświetlenie. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk.
czytaj więcej