Biuro prasowe

BIZNES 2024-02-13

Polacy ze sceptycznym podejściem do elektryków

Polacy ze sceptycznym podejściem do elektryków. Ponad 52% nowych rejestracji to nadal silniki benzynowe i diesle
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-08

Goodyear rozszerza linię opon letnich Sava Intensa SUV 2 o nowe rozmiary

Goodyear rozszerza ofertę opon letnich Sava Intensa SUV 2 o 15 nowych rozmiarów. Model ten wyposażony jest w zaawansowane technologie i specjalną mieszankę, dzięki czemu oferuje kierowcom szereg korzyści na drodze.
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-05

CEVA Logistics Oficjalnym Partnerem Logistycznym Scuderia Ferrari

CEVA Logistics kontynuuje współpracę z zespołem Scuderia Ferrari. Jako Oficjalny Partner Logistyczny odpowiada za kompleksową obsługę logistyczną i transport samochodów oraz sprzętu Scuderii Ferrari na wyścigi Grand Prix, GT i imprezy Ferrari Challenge.
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-05

Specjalna edycja motocykla Suzuki V-Strom 800DE Djebel na oponach Dunlop

Suzuki Italia zaprezentowało specjalną wersję popularnego modelu V-Strom, 800DE Djebel, który nawiązuje do kultowych maszyn terenowych tej marki. Maszyna będzie obuta w opony Dunlop Trailmax Raid, które jeszcze mocniej akcentują terenowy charakter tego motocykla.
czytaj więcej
BIZNES 2024-02-02

Ruszasz na ferie w podróż po Europie? Sprawdź aktualne przepisy o oponach

Kolejne województwa rozpoczęły ferie zimowe i wiele rodzin rusza w podróż do europejskich kurortów zimowych, warto więc sprawdzić aktualne przepisy dotyczące stosowania opon zimowych w różnych krajach.
czytaj więcej
BIZNES 2024-01-31

Spadek nawet o 30% - zima negatywnie wpływa na zasięg samochodów elektrycznych

W niskich, zimowych temperaturach samochody elektryczne osiągają średnio tylko 70% swojego założonego zasięgu. Właściciele elektryków powinni uwzględnić ten fakt planując jazdę zimą. Jeśli tego nie zrobią, część drogi będą musieli pokonać na lawecie.
czytaj więcej
BIZNES 2024-01-23

SCM: Sytuacja branży automotive w 2024 roku

Są duże nadzieje na stabilizację branży motoryzacyjnej w 2024 r., ponieważ duża część negatywnych dla niej czynników zauważalnie wyhamowała. Co jest źródłem tych pozytywnych prognoz? Odpowiada ekspert Santander Consumer Multirent z Grupy Santander Consumer Bank.
czytaj więcej
BIZNES 2024-01-22

Blog Goodyear Drive Results – nowa platforma wiedzy, porad i strategii dla flot

Goodyear udostępnił nową platformę dedykowaną branży transportowej - blog „Drive Results” - o kluczowych wyzwaniach, z którymi mierzą się właściciele i menedżerowie flot oraz specjaliści z tego sektora.
czytaj więcej
BIZNES 2024-01-17

Jakimi autami będą jeździć Polacy? Wyniki badania „Portfele Polaków pod lupą"

Tegoroczna edycja badania „Portfele Polaków pod lupą” na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek. Jedną z nich jest duży wzrost osób planujących zakup samochodu – w 2024 roku zadeklarowało tak 42 proc. badanych (wobec 36 proc. rok wcześniej).
czytaj więcej
BIZNES 2024-01-17

Branża warsztatowa na drodze do pełnej profesjonalizacji

Niezależne serwisy coraz częściej wybierają także partnerstwo z uznanymi markami, takimi jak PETRONAS. W 2023 roku do sieci dołączyło ponad 100 partnerów, to wzrost o 25% w stosunku do 2022 roku.
czytaj więcej