Biuro prasowe

BIZNES 2023-01-19

Technologia Goodyear TPMS pomogła zespołowi De Rooy wygrać Rajd Dakar

Na trasie Rajdu Dakar holenderski team korzystał z systemu monitorowania ciśnienia w oponach Goodyear TPMS, który pomagał zawodnikom śledzić ważne parametry techniczne opon i w ten sposób zapobiegać ich awariom.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-17

17 lat w służbie z TOPR – trwa nowa kampania ŠKODY

Jednym z ważniejszych priorytetów ŠKODY jest bezpieczeństwo. Podkreśla to nowa kampania, która wystartowała 22 grudnia, celebrująca wieloletnią współpracę z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-16

Samochody solarne Lightyear 2 będą dostępne w wynajmie od Arval

Lightyear i Arval łączą siły na rzecz zrównoważonej mobilności. Lider rynku wynajmu zamówił 10 000 sztuk elektrycznego samochodu solarnego Lightyear 2, przeznaczonego na rynek masowy
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-16

Zespół De Rooy z Polakiem w składzie i na oponach Goodyear zwyciężył w Dakarze

Po 16 dniach trudnych zmagań na pustyni w Arabii Saudyjskiej, wspierany przez Goodyeara holenderski zespół De Rooy triumfował w Rajdzie Dakar 2023 w kategorii samochodów ciężarowych.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-10

SCM: Jakie wyzwania stoją przed elektromobilnością?

Mimo, że elektromobilność to jeden z najważniejszych trendów sektora motoryzacyjnego, nadal stoi przed nią sporo wyzwań, m.in. wysokie ceny czy brak wystarczająco rozwiniętej infrastruktury.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-05

CES 2023: Floty autonomiczne - przełomowe wyniki testów Goodyear i Gatik

System Goodyear SightLine może precyzyjnie mierzyć tarcie między oponą a drogą i staje się przez to niezwykle cennym rozwiązaniem dla autonomicznych flot transportowych – wynika z testów przeprowadzonych przez Goodyear i firmę Gatik.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-05

Warsztaty niezależne mają się nieźle - rok 2022 okiem ekspertów PETRONAS

Mijający rok stanowił nie lada wyzwanie dla polskich warsztatów, a pogarszające się warunki gospodarcze przyspieszyły zmiany na rodzimym rynku. Choć ogólna liczba serwisów samochodowych zmniejsza się, to sieci partnerskie sukcesywnie się rozrastają.
czytaj więcej
BIZNES 2023-01-04

Opona Goodyear aż w 90% z materiałów odnawialnych

Opona demonstracyjna, która aż w 90% składa się z materiałów odnawialnych, przeszła wszystkie obowiązujące testy regulacyjne i została dopuszczona do ruchu drogowego – to nowość od Goodyear zaprezentowana podczas targów CES.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-28

Goodyear po raz kolejny będzie partnerem zespołu De Rooy w Rajdzie Dakar

Goodyear jest partnerem zespołu De Rooy Iveco w Rajdzie Dakar, dostarczając zawodnikom opony oraz rozwiązania do zarządzania oponami na każdy etap.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-27

Już 11,5 pojazdów na stację ładowania, parametr niepokojąco rośnie

Na koniec listopada w Polsce było 62 tys. pojazdów z napędem BEV/PHEV. Obok cen czynnikiem hamującym elektromobilność jest niedostateczna infrastruktura. W 2023 roku koszty ładowania wzrosną, ale jazda elektrykiem wciąż będzie bardziej konkurencyjna względem aut spalinowych.
czytaj więcej