Biuro prasowe

BIZNES 2023-03-09

Nowe salony Grupy Bemo i kolejne marki w portfolio

Z początkiem marca Grupa Bemo otworzyła w Łodzi swój drugi obiekt – Auto Club, który będzie obsługiwać zarówno nowych, jak i obecnych Klientów marki Opel. Jeszcze w tym roku dołączą do Grupy kolejne punkty, w tym flagowy multimarkowy obiekt w Falentach.
czytaj więcej
Motoryzacja BIZNES 2023-03-07

Chcemy jeździć bardziej ekologicznie - wyniki badania PETRONAS

Koncern PETRONAS zapytał 7 tysięcy kierowców z Europy, w tym Polski, o ich spojrzenie na ekologiczną rewolucję w transporcie. Okazuje się, że aż 80% z nich chce uczestniczyć w zielonej transformacji.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-06

Škoda prezentuje pierwszy w Polsce spot reklamowy w technologii Dolby Atmos!

Škoda jako pierwsza marka w Polsce postawiła na spot wykonany w nowoczesnej technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Spot powstał, aby uświetnić 20-lecie współpracy z TOPR.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-02

Samochody elektryczne według Polaków – Mindshare prezentuje wyniki badania

Agencja mediowa Mindshare zbadała nastawienie Polaków do samochodów elektrycznych. Raport Elektryki oczami Polaków pokazuje jak postrzegane są tego typu pojazdy, jakie atrybuty są im przypisywane oraz jak widziani są ich użytkownicy.
czytaj więcej
BIZNES 2023-03-01

SCM: Przychody dealerów i leasingodawców będą rosły wraz z cenami aut

Według raportu IBRM Samar, liczba rejestracji nowych samochodów w 2022 roku spadła o 7,4 proc. w porównaniu do 2021. Mimo niższej jednostkowej sprzedaży aut, obroty stacji dealerskich, podobnie jak firm leasingowych, jednak wciąż rosną.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-28

Oczekiwania przedsiębiorców względem finansowania samochodu służbowego

Badanie IBRiS: jakie są aktualne oczekiwania polskich przedsiębiorców względem finansowania samochodu służbowego?
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-28

Firmy odmładzają flotę aut i przesiadają się na elektryki

Mimo niepewnej sytuacji gospodarczej aż 25 proc. firm planuje w 2023 roku zakup samochodu – 3/4 z nich wybierze auto nowe. Do większości transakcji dojść ma jeszcze w I półroczu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się auta elektryczne.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-24

Goodyear EfficientGrip Performance 2 z najwyższą oceną w teście opon ADAC

Opona Goodyear EfficientGrip Performance 2 zajęła ex aequo pierwsze miejsce w pięćdziesiątym, jubileuszowym teście opon letnich ADAC. Model ten otrzymał m.in. najlepszą ocenę w kategorii zużycia bieżnika i znalazł się w czołówce pod względem efektywności.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-23

Elektryczne silniki Elimen Group będą produkowane w Indiach

Elimen Group, polska firma projektująca zaawansowane napędy elektryczne, podpisała umowę licencyjną obejmującą przekazanie technologii na produkcję silników elektrycznych oraz falowników indyjskiej firmie Flash Electronics.
czytaj więcej
BIZNES 2023-02-22

Jak UFG wpływa na motywację kierowców do posiadania polisy OC?

W Polsce 11,8 mln pojazdów może nie mieć ważnego OC. Opłata za jego brak od lipca to nawet 7,2 tys. zł dla aut osobowych. Kary za brak ubezpieczenia, często wynikają jednak z niewiedzy kierowców. Dotkliwą konsekwencją jest też odpowiedzialność finansowa przy spowodowaniu szkody.
czytaj więcej